Od 16.08.2017 zaczęły się zapisy na kursy językowe, które będą się odbywały w roku szkolnym 2017/2018. Przyjdź i zapytaj o nowe oferty.

Początek zajęć 18.09.2017. Zapraszamy!

Z przyjemnością informujemy, że w bieżącym roku szkolnym 2016/2017 po raz dziesiąty przeprowadzona zostanie Olimpiada Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu mieleckiego.

Do pobrania regulamin konkursu dla szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.
Więcej informacji udziela sekretariat szkoły pod nr telefonu 17 586 15 91.

Gimnazjum:

regulamin-olimpiada-gim.pdf

Szkoła Podstawowa:

regulamin-olimpiada-sp.pdf

Finał IX Olimpiady J.Angielskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanej przez Szkołę Języków Obcych” Eureka” pod patronatem Prezydenta Miasta Mielca i Wydziału Edukacji w Mielcu odbył się tradycyjnie już w pięknie odnowionej sali wystawienniczej w Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. W uroczystości wręczenia dyplomów i nagród uczestniczyli: Prezydent Mielca pan Daniel Kozdęba, Dyrektor Wydziału Edukacji pan Arkadiusz Gałkowski, którzy ufundowali wspaniałe nagrody dla laureatów od IV do X miejsca, przedstawiciele Szkoły Języków Obcych „Eureka„ dyrektor pani Halina Sokolik-Nieradka i dyrektor oddz. Mielec pani Agnieszka Michna. Szkoła jest fundatorem nagród dla laureatów miejsca I do III. Były nagrody w postaci darmowych kursów rocznych, semestralnych, wiele przydatnych na co dzień elektronicznych gadżetów, książki w j.angielskim i inne. Nagrody i uroczystości na pewno są przyjemnym zwieńczeniem pracy, jaką musieli włożyć w przygotowanie uczniowie i ich nauczyciele, najważniejsze jednak są umiejętności językowe, które pozostaną.

Święto dziękczynienia to jedna z najważniejszych tradycji kultury amerykańskiej w naszej szkole obchodzimy je zawsze w świetnej atmosferze. Grupy przygotowują posiłek , czytają teksty na temat tej tradycji, uczą się słownictwa. Wiedza o kulturze innych narodów jest równie ważna jak znajomość języka.

Polsko – Amerykańska wigilia nasi goście John, Freda, Peter, John, Willy z wielką radością przyjęli zaproszenie na wspólne świętowanie. My opowiadaliśmy o polskich obyczajach świątecznych, oni o zwyczajach amerykańskich, wspólne rozmowy, śpiewanie to nie tylko poszerzanie znajomości kultury tradycji naszych krajów ale przede wszystkim solidny trening językowy.

archove web